
De kans wordt steeds groter dat er een tweede vulkaan in IJsland zal gaan uitbarsten. Het gaat om de zogeheten Katla vulkaan, de grote broer van de Eyjafjallajokull, die onlangs voor veel hinder zorgde in Europa.
Grotere vulkaan op uitbarsten
De kans wordt steeds groter dat er een tweede vulkaan in IJsland zal gaan uitbarsten. Het gaat om de zogeheten Katla vulkaan, de grote broer van de Eyjafjallajokull, die onlangs voor veel hinder zorgde in Europa.
Volgens experts is de activiteit van de vulkaan de afgelopen dagen met tweehonderd procent verhoogd. Onderzoekers van het University College London (UCL) kwamen tot de conclusie dat de kans op een nieuwe uitbarsting sterk aanwezig is, zo meldt MSNBC.
Ook in Ijsland wordt er sterk rekening gehouden met de Katla. Ólafur Grímsson, de president van het land, heeft de Europese overheden gewaarschuwd dat een uitbarsting van de vulkaan zeer plausibel is. Volgens hem moeten de overheden en de luchtvaartautoriteiten er rekening mee houden, zodat er beter kan worden ingespeeld op een eventuele toekomstige aswolk.
Eerder werd het vliegverkeer in Europa lamgelegd door de Eyjafjallajokull. Achteraf werd kritiek geleverd op de manier waarop er is omgegaan met de aswolk. Er werd naar verluidt destijds te paniekerig gereageerd.
NOG MEER VULKAAN NIEWS
Doden door vulkaanuitbarsting in Guatemala
GUATEMALA-STAD - Bij een zeer krachtige uitbarsting van de vulkaan Pacaya in Guatemala is donderdag een grote hoeveelheid as uitgestoten. Drie mensen zijn omgekomen, een lokale verslaggever en twee kinderen. Een kind wordt nog vermist. Dat heeft de regering vrijdag laten weten.
Het vliegverkeer van en naar Guatemala-Stad is stilgelegd en de scholen blijven dicht, aldus Guatemalteekse media. Meer dan tweeduizend bewoners van dorpen rond de meer dan 2500 meter hoge vulkaan zijn door het leger geëvacueerd.
De in het gebied aanwezige toeristen zijn volgens de Guatemalteekse autoriteiten inmiddels in veiligheid gebracht.
Volgens het Insivumeh, het instituut dat onder andere vulkanische activiteit in de gaten houdt, spuwt de Pacaya sinds donderdagavond stenen en as uit. Boven de vulkaan heeft zich een kolom as van ruim 1,5 kilometer hoogte gevormd.
De Pacaya, die zo'n 30 kilometer ten zuiden van Guatemala-Stad ligt, is een van de meest actieve vulkanen van Latijns-Amerika. Sinds 1965 is de vulkaan vrijwel continu actief en werd het een populaire attractie onder toeristen. De laatste uitbarsting van deze omvang had plaats in 1998.
Zoals vanouds het meest geheimzinnigste magazine op internet! Natuurlijk zal er altijd weer en Barbie Doll van de maand zijn en hier kun je nog steeds alle gastenlijstplaatsen van de Top Feestjes winnen! Deze maand o.a. een Interview met DJ Maximo Gomez en de nieuwe DOLL.
Ken jij nog evenementen die niet in onze party agenda mag ontbreken. Neem dan contact met ons op.